Anasayfa      Kurumsal      Politikalarımız

Yalın Politikamız

“COPA çalışanları olarak; kültürümüzün bir bölümü olan yalın üretim ve yönetim sistemini, tüm faaliyetlerimize ve iş yapma biçimlerimize yansıtıp gözeteceğimizi taahhüt etmekteyiz.”
 
COPA, Yalın Üretim ve Yönetim’ metodlarını Türkiye’de uygulayan ilk çelik panel radyatör fabrikasıdır. 
 
Müşteri memnuniyetini, karlılığı ve rekabet gücünü arttırmak; yönetim ve üretim sistemimizdeki israfların bir bütünlük çerçevesinde sürekli olarak azaltılması, kaynaklarımızın daha fazla değer oluşturmaya yönlendirilmesi ile mümkündür.
 
Bu yalın düşünce tarzını benimseyerek ve tüm tedarikçilerimiz ile tüm faaliyet alanımıza yayarak operasyonel mükemmelliğe ulaşmayı, toplumsal zenginliğin artmasına katkıda bulunmayı, en üst düzey yöneticilerimiz dahil tüm çalışanlarımız ilke edinmiştir. Aynı zamanda değer zincirindeki israfları yok etmek ve tüm faaliyetlerimüşterilerimiz için mükemmel değer oluşturma amacına yönlendirmek, tüm çalışanlarımızın sorumluluğundadır. 
 
Yalın Politika ve hedeflerimize ulaşma doğrultusunda;
 • ‘İnsana Saygı’
  Çalışanlarımızı, müşterilerimizi, tedarikçilerimizi ve tüm toplumu kapsayan insana saygı gösteren değer yaklaşımımız ile tüm iletişimimizi birbirimizi anlamak ve karşılıklı güven kurmak üzerine inşa ederiz. 
 • “Bir işi yapıyorsam en iyisi olmalıyım.”
  Kendimizi, işimizi ve süreçlerimizi sürekli iyileştirme yönünde çalışırız.
 • ‘Yaşam Boyu Öğrenme’
  Tüm çalışanlarımızın kişisel performansları doğrultusunda yeteneklerini geliştirmeleri için hareket ederek, ekip çalışması ve katılımlı yönetim yaklaşımını destekleriz. 
 • ‘Fikir Birliğiyle İlerleme’
  Hayallerimizi uzun vadeli bir vizyonla şekillendirirken, strateji ve hedeflerimizi organizasyonumuzun tüm kademelerine yaygınlaştırarak hedefe birlikte ilerlemeyi ilke ediniriz. İş planlarımız ve aksiyonlarımızın belirlenmesinde, fikir birliğiyle doğru ve hızlı kararlar verebilmek için sorunların yerinde ve doğru tespiti için çalışırız.